|
Realizacja zamówienia
Realizacja zamówienia w sklepie internetowym.
Jeśli zdecydowaliśmy już o wyborze sklepu, pozostaje nam złożenie zamówienia . Pamiętajmy, iż wypełniając pola w formularzu zamówienia podajemy zazwyczaj swoje dane osobowe. Dlatego bardzo ważnym jest, aby w trakcie tego procesu połączenie ze stroną sklepu było połączeniem szyfrowanym, czyli takim, podczas którego w pasku adresu pojawia się symbol - "https". Dzięki temu zyskujemy pewność, że wszelkie dane dotyczące naszej transakcji będą bezpiecznie i niedostępne dla osób trzecich. Warto zwrócić uwagę czy sklep, w którym dokonujemy zakupów udostępnia swym klientom taką możliwość niezależnie, czy dokonujemy zakupów z rejestracją, czy też bez rejestracji konta. Połączenie szyfrowane to obecnie pośród sprawdzonych i szanujących się sklepów internetowych absolutny standard.
Jeśli założyliśmy już konto w sklepie internetowym daje nam ono możliwość realizacji kolejnego zamówienia bez potrzeby ponownego podawania danych osobowych. Wówczas najczęściej wystarczy nam login oraz hasło do naszego osobistego konta, by bez przeszkód dokonać zakupu. Posiadanie konta w sklepie internetowym wiąże się najczęściej z innymi przywilejami. Umożliwia korzystanie ze specjalnych funkcjonalności, takich jak lista ulubionych produktów, informowanie o zmianach, nowościach czy promocjach. Sklepy internetowe przyznają także specjalne rabaty swoim zarejestrowanym użytkownikom, na przykład po przekroczeniu pewnego progu wartości zakupów.
Po wypełnieniu formularza zamówienia najlepiej sporządzić jego kopię. Wtedy właśnie przydaje nam się kolejna z zalet rejestracji konta, a więc podgląd historii zamówień. Na wszelki wypadek zachowajmy kopię aż do momentu dostarczenia i sprawdzenia przesyłki. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości przy realizacji naszego zamówienia będziemy posiadali dowód na to, że firma nie wywiązała się z umowy.
Dobrym nawykiem jest także przechowywanie wszystkich dokumentów związanych z zakupem - faktur, paragonów, kart gwarancyjnych, a nawet opakowania produktu. Ich posiadanie pozostawia niepodważalny dowód na to, iż transakcja taka miała miejsce oraz stanowi podstawę do dalszych działań w ewentualnym procesie składania reklamacji.
Kontynuuj |
|
|